برگزاری یادواره 95شهید شرکت زغالسنگ البرز شرقی

یادواره ٩۵ شهید والامقام و بزرگداشت ایثارگران و آزادگان سرافراز خانواده بزرگ شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز جامع علمی کاربردی البرز شرقی، سی و هشتمین یادواره ۹۵ شهید شرکت البرز شرقی با حضور «سید رضا فاطمی امین» وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار سمنان، امام جمعه شاهرود، نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان ویژه شاهرود و جمعی از مسئولان استانی و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در محل معادن زغال سنگ البرز شرقی شاهرود برگزار شد.

در این یادواره «سید رضا فاطمی امین» وزیر صنعت، معدن و تجارت در ارتباطی زنده و تصویری اظهار داشت: شهدا والاترین هدف و مسیر را برگزیدند و بهترین الگو برای مردم، مسئولین نظام و تلاشگران ایران اسلامی در جهاد اقتصادی هستند.

وی با اشاره به اینکه عضوی از خانواده شهدای معادن زغال سنگ البرز شرقی است، حمایت از توسعه این معادن را ضروری برشمرد و متذکر شد: یکی از معضلات حوزه معدن عدم فعالیت مناسب جهت اکتشاف است که برای رفع این مشکل از سال گذشته اقدامات گسترده‌ای آغاز شده و نتایج بسیار خوبی حاصل شده است.

وزیر صمت، سرمایه‌گذاری در جهت ساخت نیروگاه را از دیگر اقدامات مهم دولت طی یک سال گذشته ذکر کرد و گفت: با این اقدامات به زودی قطعی برق در بخش خانگی و صنعت که موجب توقف تولید می‌شود نخواهیم داشت و امسال هم قطعی برق بسیار کمتر از گذشته بود.

فاطمی‌امین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های خودرو و تجارت خارجی بیان داشت: نتایج این اقدامات به زودی در بهبود معیشت مردم نیز ملموس خواهد بود.

 

سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان نیز در این یادواره بیان داشت: امروز اگر نظام جمهوری اسلامی دارای دستاورد‌های بسیار ارزشمندی، چون ولایت و امنیت است، به واسطه جانفشانی و ایثارگری شهدا بوده و مدیون خون شهداست.

وی گفت: فرهنگ ایثار و شهادت و نعمت ولایت و امنیت امروز باعث شده تا نظام جمهوری اسلامی به توفیقات ارزنده دست یابد. ما مدیون سه هزار شهید والامقام استان و ۹۵ شهید گرانقدر شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی هستیم.

در ادامه بابک براتی مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی ابراز داشت: همانطور که در طول دفاع مقدس این شرکت بیش از ۵ هزار رزمنده به جبهه های حق علیه باطل فرستاده است، اکنون نیز در دفاع اقتصادی علیه تحریم های ظالمانه دشمن نقش موثری ایفا کرده است. بر این مبنا، راهبرد اصلی شرکت پیرو تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های توسعه محور از جمله توسعه معادن، افزایش تولید زغال‌سنگ و ایجاد اشتغال برای مردم منطقه بوده ‌که البته همه اینها با تاکید و پشتیبانی سهامدار عمده (ذوب آهن اصفهان‌) صورت گرفته است.

وی یادآور شد: در همین راستا خرداد امسال، پس از بیست سال شرکت، رکورد تولید خود را افزایش داده و توانست برای شرکت مادر یعنی ذوب آهن، زغالسنگ مورد نیاز را تامین کند. با این رکورد، میزان واردات ذوب آهن از خارج تقلیل یافته و مبالغ زیادی صرفه جویی ارزی را برای کشور به همراه داشته است.

افتتاح دو تونل که ‌با حضور مدیرعامل ‌ذوب آهن و هم زمان با برگزاری یادواره شهدای گرانقدر صورت گرفته، در همین راستا است.

ثبت ديدگاه

Go to Top